Tek maçlık hoca: Necmi Mutlu!

6. olarak tamamladığımız 1970-71 sezonu sonrasında Beşiktaş teknik direktörlüğüne Gündüz Kılıç getirilmişti.  1971-72 sezonu başında şampiyonluk hedefiyle takımın başına geçen Gündüz Kılıç sezon boyunca takıma çalkantılı maçlar oynattı. Takımımızın oyunu istenilen seviyeye çıkamadı. Son haftalara girilirken de Şampiyonluk yarışından kopulmaya başlanıldı. Bekleneni veremeyen Gündüz Hoca ile yolları ayırma kararı daha sezon tamamlanamadan verildi. 16 takımlı ligin son maçından önce teknik direktörümüzle yollar ayrıldı ve yerine Beşiktaş’ta kalecilik de yapmış ola, o zamanın kaleci antrenörü Necmi Mutlu getirildi.

Necmi Mutlu şampiyonluk yarışında havlu atmış takımın başında ligin son maçına çıktı. Son maç Mersin İdman Yurdu deplasmanıydı. Beşiktaş 3-0’lık bir yenilgi aldı ve ligi 4. sırada tamamladı. Necmi Mutlu ise sadece 1 maçlığına takımın başında bulunsa bile  sonraki sezon için umut vermedi ve teknik direktörlük  görevinden alındı. Yerine ise Sırp teknik direktör Abdulah Gegić getirildi.

Böylelikle vekaleten teknik direktörlük yapmış olsa da resmi olarak bu görevi en kısa süreliğine üstlenen kişi Necmi Mutlu olmuştur.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!