Şeref Bey Kimdir?

http://camanual.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://camanual.com/gst-rate-changes-related-notifications/utgst-notification-41-2017-reduced-cgst-rates-w-e-f-15-nov-2017/ Şeref Bey Kimdir?

İlk efsanemiz, tam ismiyle follow Ahmed Şerafettin Bey… Beşiktaş’ımızın futbol şubesinin kurucusu, ilk kaptanımız ve teknik direktörümüzdür. Aynı zamanda teknik direktörlük ve hakemlik de yapmıştır.  http://www.siai.it/?ityies=i-forex-trading-online&63b=e1 1894 yılında doğan Şeref Bey, hayata gözlerini humour site de rencontre 1933 yılında yumdu.

http://havanatranquility.com/daeso/5368 Beşiktaş’la tanışması

Valideçeşme Dibek Sokak’ta 7 numaralı evde doğan efsanemiz, Fransız Mektebi’ni bitirip Darülfünun’da eğitimine devam etmiş ve 20 yaşında mezun olmuştur. Eğitim döneminde  mahalleden arkadaşlarıyla futbol oynayan Şeref Bey, go to link 1911 yılında arkadaşlarıyla henüz futbol branşı olmayan Beşiktaş’a katılmıştır. Beşiktaş ile tanışması 17 yaşına denk gelmiştir. Kuruluşundan sonra 8 sene liglere katılmayan Beşiktaş futbol branşı, everything was straight when we first started dating lyrics 1919 yılında Türk İdman Birliğine katılmış ve 2 sene süren bu ligde 2 kez şampiyon olmuştur.

121 trading Şeref Bey Stadı!!!

Yaşanan 2 şampiyonluktan sonra liglere düzenli olarak katılmaya başlayan Beşiktaş’ta bir stada ihtiyaç duyulduğunu gözlemleyen Şeref Bey, safecup option trading 1929 yılında o zamanki ismiyle enter site Taksim Stadı’nın bir bölümünü satın almıştır. Daha sonrasında Beşiktaş’ın kendi stadına sahip olması gerektiğini düşünen efsanemiz, go to link Dolmabahçe’de Çırağan Sarayı’nın yanındaki araziyi alarak şimdiki stadımız olan Vodafone Arena’nın arazisine kulübümüz adına temeller atmıştır. Stat için çalışmalarını sürdürürken kanser hastalığına yakalanırken, hastalığına rağmen birçok kere Ankara’ya gidip stat ile ilgili izin işlerine devam etti. Zamanla hastalığı ağırlaşsa da Beşiktaş için ter akıtmaya devam eden Şeref Bey’in hastalığı ilerledi ve 1933 yılında stat açılışını göremeden, henüz 39 yaşında; Beşiktaş’ın menfaatleri uğruna çabalarken hayata gözlerini yumdu.

1940 yılında stadın inşası bittiğinde ise Beşiktaş’ın bu stada verebileceği sadece bir isim vardı. auto opzioni binarie recensioni Şeref Bey Stadı…

Şeref Bey’in Türk Futbol Tarihi açısından bir açıdan da ilk olduğunu belirtmezsek olmaz. Ülkemizin İlk Uluslararası Futbol Hakemi ünvanını 1928 yılında Budapeşte’de oynanan Macaristan – Avusturya maçını yöneterek bu  almıştır.

“FEDA”

“Beşiktaş seni öldürecek” diyenlere “Beşiktaş’a canım feda” karşılığını vermek isteyen Şeref Bey’in ağzından sadece “feda” sözcüğü döküldü. 2012 yılında, yaklaşık 80 sene sonra; bu sözcük maddi sıkıntıya düşen kulübümüzün yolunu aydınlattı.

Daha fazlasını söylemeye gerek yok herhalde.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!