Şampiyonluk yarışında ihtimaller

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasına girilirken şampiyonluk düğümünün çözüleceği öngörülüyor.Beşiktaş, uzun süredir liderlik koltuğunda olmasına rağmen şampiyonluğunu ilan edemedi. Siyah-beyazlılar zaferi  bugün garantileyebilir.

İşte şampiyonluk ihtimalleri:

ADANASPOR’UN GALİBİYETİ
Medipol Başakşehir, bugün Adanaspor ile saat 18.00’da, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda  karşılaşacak. Lider Beşiktaş’la arasında 4 puan fark bulunan Başakşehir, küme düşmesi kesinleşen Adanaspor’a mağlup olursa, Beşiktaş şampiyonluğunu ilan edecek. Siyah-beyazlıların şampiyonluğu kutlamak  için Gaziantepspor maçını beklemesine gerek kalmayacak.

BAŞAKŞEHİR BERABERE KALIRSA…
Başakşehir’in bugünkü maçtan 1 puanla ayrılması durumunda Beşiktaş, yarını beklemek zorunda. Başakşehir berabere kalırsa siyah-beyazlılara şampiyonluk için 1 puan yetecek.

EĞER İKİ TAKIM DA KAZANIRSA
Başakşehir’in galibiyeti şampiyonluk rüyasını sürdürmek için tek başına yeterli olmuyor. Abdullah Avcı ve öğrencileri bugün 3 puan alırsa Beşiktaş’ın puan kaybını bekleyecek. Siyah-beyazlılar, Gaziantepspor’u mağlup ederse ligde ipi göğüslemiş olacak.

ŞAMPİYONLUĞUN SON HAFTAYA KALMA İHTİMALİ
Şampiyonluğun ertelenme ihtimali Başakşehir galibiyeti ve Beşiktaş’ın puan kaybından geçiyor. Adanaspor, Başakşehir’i yenerse ve siyah-beyazlılar puan kaybederse şampiyon son hafta belli olacak.

SON HAFTAKİ RAKİPLER 
Şampiyonluk yarışının  bu hafta çözülememesi durumunda ise son hafta Medipol Başakşehir, Kayserispor deplasmanın da ter dökerken, Şenol Güneş’in öğrencilerinin  rakibi ise, geçen sene ligin 33.haftasında mabedi olan Vodafone Arena’da 3-1 ile geçip şampiyonluğunu ilan ettiği Osmanlıspor olacak.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!