Şampiyonlar Ligi Yolumuz #1 – 3. Torba

  1. http://bodowlaw.com/?biopeme=www-optionfair-com-demo&1fd=b7 Geçtiğimiz sezon iyi başladığımız, fakat sonunu getiremediğimiz Şampiyonlar Ligi serüvenimizin bu sezon bir yenisini yaşayacağız. Daha ilk maçımızı oynamamıza 3 aylık bir süre olmasına rağmen Avrupa heyecanınını şimdiden yavaş yavaş hissettiğimiz de çok net bir gerçek. Grupta karşılaşacağımız rakipleri tahmin etmeye başladığımız bu günlerde, bulunacağımız torba da henüz netlik kazanmadı.

cosa ne pensate della piattaforma iq option Biz de bulunacağımız torba hakkındaki ön tahminlerimizi, kulüp puanları verilerini de belirterek, ön plana takımımızı, arka plana ise Şampiyonlar Ligi ön eleme sistemini koyarak anlatmaya çalıştık. Keyifli okumalar…

http://www.industries3r.com/albiol/3299

operazione binarie trading UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılacak takımların tamamını yukarıda gösterdik. Bunlardan 1. torbadan katılacak olan takımları kırmızı ile belirttik 2015/16 sezonu itibariyle gelen kural gereğince, Avrupa’nın en iyi 7 liginin şampiyonları ve bir önceki sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu, katsayısına bakılmaksızın aşamaya 1. torbadan dahil oluyor.

source Şampiyonlar Ligi grup etabına 22 ekip direkt olarak katılıyor. Ön eleme oynamadan gruplara kalan bu 22 takımdan birisi de Beşiktaş. Bir önceki paragrafta belirtmiş olduğum üzere ilk torbadaki 8 ekibin katsayılarına bakılmazken kalan 14 takım ise katsayılarına göre torbalara dağılım gösterecek.

here

abrir conta demo opções binarias Kalan 14 kulübün katsayılarının sıralamasını ise yukarıdaki tabloda gösterdik. Beşiktaş, Avrupa’da son 5 sezonda topladığı puanlarla 14 takım arasında Feyenoord ve RB Leipzig’i geride bırakarak 12. sırada kendine yer buldu. Bu da demek oluyor ki, Beşiktaş’ın 4. torbada yer almaması için ön elemelerden gelen 10 takımın en az altısının puanlarının Beşiktaş’tan fazla olmaması gerekiyor.

erfahrungen optionavigator

http://highschool.isq.edu.mx/cr45/5838/assets/js/2258

recherche mere celibataire Şampiyonlar Ligi’ne birinci ön eleme turundan başlayan bir takım, grup etabına kalmak için 4 rakibini elemesi gerekiyor. Birinci ön eleme turuna 46.-55. sıralarda bulunan ülkeden 10 şampiyon katılırken, ikinci ön eleme turuna ise 16.-45. sıralarda bulunan ülkeden 29 şampiyon ve bir önceki turu geçen 5 takım katılıyor. Şampiyonlar Ligi sezonuna bu iki ön elemeden başlayacak olan 39 takımın puanlarını, 45840’lük Beşiktaş ile kıyasladığımızda hepsi aşağıda kalıyor.

forex basit Her ne kadar bu 39 takımın Şampiyonlar Ligi gruplarına kalma ihtimali çok zor olsa da, grup etabına kalmaları halinde katsayı sıralamalarında Beşiktaş’ın altında kalacaklar. Yani, ön eleme oynayacak olan 57 takım arasından işimize yarayacak 39 ekip tam olarak burada.

Şampiyonlar Ligi ön eleme sisteminin güzel bir yanı ligini şampiyon olarak bitirenleri, bitiremeyenlerden ayırması. Birinci ve ikinci ön eleme turundan gelecek takımların hepsi, ligini şampiyon olarak bitirmiş takımlardı. Bu sebepten dolayı bu turdan gelen 17 takım, doğrudan Slavia Prag, Olympiakos ve Viitorul’un bulunduğu “şampiyonlar” bölümüne dahil olacak.

“Şampiyon Olamayanlar” kısmı ise, takımların puanlarına göre kendi içerisinde iki torbaya ayrılacak. Bu torbalara göre temsilcimiz M. Başakşehir’in muhtemel rakipleri Dynamo Kiev, Ajax, Viktoria Plzen, CSKA Moskova ve Club Brugge olacak.

Takımımızın 4. torbadan kurtulabilmesi için ön elemelerden gelecek takımların 45.840 puandan daha az puana sahip olması gerektiğini belirtmiştim. Bu da demek oluyor ki, “şampiyon olamayanlar” bölümünde işimize gelmeyen iki takım var: Dynamo Kiev ve Ajax.

Play-Off turunda şampiyon olan takımlar elemesinden gruplara kalacak takım sayısı 5. Buradan gelme ihtimali olan ekipler arasında ise sadece Olympiakos’un puanı Beşiktaş’tan fazla. Yani, ön elemelerden gelecek takımlardan en az 4 tanesi puan bakımından takımımızın altında kalacak.

Yazımın ilk bölümünde direkt olarak katılacak takımlardan Feyenoord ve RB Leipzig’in üzerinde olduğumuzu, ön elemelerden gelecek 10 takımın altısının üzerinde olmamız gerektiğinden bahsetmiştim. Bu altı takımın dördü, kesin olarak üstümüze çıkamayacak. Şimdi kaldı iki takım.

3. torbaya dahil olmamızı sağlayacak iki takımın, Play-Off turunun “şampiyon olamayanlar” elemesinden gelmesini bekleyeceğiz. Bu elemeye katılacak toplam takım 15, gruplara kalma bileti ise sadece 5. 15 takımdan Dynamo Kiev, Ajax, Sevilla, Liverpool ve Napoli üstümüzde. V.Plzen, CSKA Moskova, Club Brugge, FCSB, Young Boys, Nice, M. Başakşehir, AEK, Hoffenheim ve S. Lisbon ise altımızda.

Gelelim sonuca, Olympiakos gruplara kalırsa bu 15 takımdan ikisi, kalamazsa bu 15 takımdan biri, eğer altımızda olan takımlardan birisi olursa, takımımız Şampiyonlar Ligi 2017/18 sezonu grup etabına 3. torbadan dahil olacak. opzoni binarie broker Hadi inşallah!

Yazıyı, verilerin özetini aktararak tamamlamak istiyorum. Toplam 57 takım ön eleme oynayacak, 10 tanesi gruplara kalacak. Bu 10 takımdan altısının puan olarak aşağımızda olması gerekiyor. Bu 57 takımın 6 tanesi puan olarak üzerimizde, bu takımlar Olympiakos, Dynamo Kiev, Ajax, Sevilla, Liverpool ve Napoli. Bu altı takımdan ikisi eğer Şampiyonlar Ligi gruplarına kalamazsa, takımımız 4. torbadan kurtulmuş olacak. Tekrardan söyleyelim, hadi inşallah!

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!