Önemli transfer gelişmeleri

Fanatik’in haberine göre Beşiktaşımızın önemli transfer gelişmeleri şu şekilde…

Gomez kalmak istiyor!

Gomez’in ayrılık ihtimalinde en büyük rolü, ailesinin terör olaylarından duyduğu endişe oynuyordu. Ancak golcü bu krizi giderdi, takımımıza dönecek. Önce Beşiktaşımızda  ardından da Alman Milli Takımı ile Euro 2016’da müthiş bir performans ortaya koyan Mario Gomez’in Türkiye’den ayrılma ihtimali ciddi ciddi gündeme gelmişti. Bu ihtimalde başrolü ekonomik gerekçeler kadar golcü futbolcunun ailesinin yaşadığı terör paniği oynuyordu. Özellikle hayat arkadaşı Carina ve babası, İstanbul’a dönmek istemiyordu. Ancak aile zirvesinde yıldız oyuncunun yakınlarını Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğu, bu tip sıradışı olayların da her yerde başlarına gelebileceği konusunda ikna ettiği öğrenildi. Bu gelişmeyi Gomez’e yakın Alman gazeteciler de doğruladı. Bonservisi elinde bulunduran Fiorentina’nın West Ham’dan gelen teklifi geri çevirmesini ve Gomez’in Wolfsburg’a gitmek istememe durumunu da düşünecek olursak golcünün Beşiktaş’a dönmesi neredeyse kesinleşti.

Kolarov’la anlaşıldı. Prosedür beklemeye sebep oluyor!

Takımımıza, “Evet” diyen yıldız oyuncu, artık kulüpler arasındaki görüşmelerin resmiyete dökülmesini bekliyor. Kartal, UEFA kriterlerini gerekçe gösterip City’den zaman istedi.

Beşiktaşlılar’ı en çok heyecanlandıran isimlerden biri olan Kolarov’un transferinde iş tamamen ekonomik ayrıntılara kaldı. Siyah-Beyazlı formayı giyen yakın arkadaşı Tosic’ten aldığı olumlu referansların yanı sıra, Kara Kartal’ın direkt Şampiyonlar Ligi’ne katılım avantajı ve koyduğu büyük hedeflerle ikna olan Sırp yıldızdan sonra Beşiktaş, Manchester City ile temasları yoğunlaştırmıştı. Bu noktada son olarak 4 milyon Pound (15 milyon TL) üzerinde uzlaşma sağlandı ve İngilizler’e, “Bize biraz süre verin, Gökhan Töre’nin kiralanmasından gelecek olan rakamı size vereceğiz. Çünkü UEFA ile yapmış olduğumuz bir anlaşma var ve kasaya giriş olmadan böyle bir ödeme yapamayız” bilgisi iletildi. Bu gerekçe deneyimli sol beke de anlatıldı ve “Herhangi bir sorun yok, sakın başka bir görüşme yapma” denildi. Özetle, büyük bir aksilik olmazsa Kolarov, Beşiktaş’ın 20 Temmuz’da başlayacak olan kampına yetişecek.

Stoperde Gustavo Gomez isteniliyor. Başkan görüşmeye gidecek

İzleme ekibinin, “Müthiş bir oyuncu, savunmanın her yerinde oynuyor” raporunun ardından Şenol Güneş’in de ‘okey’ verdiği Tangocu için Fikret Orman sefere çıkıyor.

Beşiktaşımızın izleme komitesinin birçok kez izlediği ve “Müthiş bir oyuncu. Savunmada tam anlamıyla bir joker. Asıl mevkisi stoper ama her iki kanatta da görev yapabiliyor. Tam aradığımız isim” raporunu verdiği Gustavo Gomez’i daha sonra teknik direktör Şenol Güneş de analiz etmiş ve “Tamam” demişti. Bu gelişmeleri Fikret Orman da her defasında teyid etti, transfer için çalışma başlandı ama noktayı koymak yine başkana düştü. Başkan Orman, transferden sorumlu yönetici Umut Güner ile beraber Arjantin’e gidiyor. 23 yaşındaki Paraguay’lı oyuncunun kulübü Lanus ile masaya oturacak olan Siyah-Beyazlılar’ın patronu, 7.6 milyon Dolar (23 milyon TL) olan bonservis için pazarlık yapacak. Gustavo Gomez’in Şampiyonlar Ligi’nde oynama arzusuna bağlı ayrılık isteği, 4 milyon Dolar’ı (12 milyon TL) gözden çıkaran Kartal’ın elini güçlendiren nokta.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!