Nasri gelmezse takım ne yapar??

Beşiktaşımızın hücüma yönelik orta saha için düşündüğü Samir Nasri’nin kulübü Manchester City’de kalacağı ile ilgili haberler bulunmakta. Uzun süre takımımıza katılacağı konuşulan, hatta geleceği günü bile haber yapılan Nasri gelmezse ne olacak?

Takımımızda 10 numara pozisyonunda ya da kanatta oynayacak olan Nasri transfer edilmez ise kanat organizasyonlarımız geçen seneye göre fazla bir değişiklik geçirmiş olmayacak. Bakıldığında hücum olarak geçtiğimiz sezon Oğuzhan – Sosa – Quaresma – Olcay ve Gomez ile iyi işler yapan takımımız bu sezon Sosa ve Gomez yerine yaptığı takviyeler ile bu anlamda seviyesinden çok bir şey kaybetmiş değil.

Sosa gitmiş olabilir. Ama yerine almış olduğumuz Talisca da oldukça potansiyelli ve kalitesini göstermek için can atan iştahlı bir futbolcu. Bunun yanında Gomez yerine gelen Aboubakar da yaş olarak çok daha genç ve kendini göstermek isteyecektir. Bu oyuncuların takıma uyum sağlamasının ardından etkili oyunumuza renk katacaklarına inanıyoruz ve çok daha güçlü bir şekilde ligi domine edip Şampiyonlar Ligi’nde iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.

Nasri gelirse geçtiğimiz sezon ilk 11’de oynayan bir oyuncumuz daha rotasyona girmiş olacak. O durumda ise hücum bölgesinde 3 oyuncumuz birden değişmiş olacak ve bu değişikliğin dikiş tutturup tutturmayacağı bir muamma olacak.  Kaliteli ayaklar her zaman iyi sonuçlar getiremeyebiliyor. Hücum bölgesinin bu denli değiştirilmiş olması da takım adına daha istikrarsız sonuçlar doğurabilir.

Yapacak bir şeyimiz yok. Nasri’de durum kesinleşene kadar  bekleyeceğiz. Gelirse güzel performanslar ile gülmeyi, gelmez ise geçtiğimiz sezon bizi şampiyon yapan Oğuzhan-Quaresma-Olcay-Cenk’in yanına koyduğumuz yeni oyuncular ile şampiyon olmayı umacağız… Bu oyuncular ise bizi şampiyon yapacak yüreğe kesinlikle sahip. Bildiğimiz bir şey var ki güneşli günler yakın 🙂

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!