İlk Türkiye Süper Kupası şampiyonu

follow url 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası olarak bilinen here Lig Şampiyonu ile Türkiye Kupası kazananı arasındaki organizasyon watch 1998 yılına kadar her yıl düzenli olarak oynandı. 1998 yılında sona erdirilen Cumhurbaşkanlığı Kupası source link 2006 tarihinde kabuk değişerek source url Süper Kupa adını aldı ve tekrar Türk futboluna döndü.

http://www.goodlight.it/?bioreresd=opzionni-binarie-e-paypal-binarionetto-com&260=06 2005-2006 sezonunda http://mustangcipowebaruhaz.hu/?sisd=migliori-brokers-opzioni-binarie&f4d=2c Beşiktaşımız Türkiye Kupasını müzesine götürdü ve yeni ismi ile düzenlenen organizasyonda oynama hakkı kazandı. Rakip ise sezonu şampiyon olarak bitiren Galatasaray’dı. Almanya’nın Frankfurt kentinde gurbetçiler ile Türk takımlarını buluşturan organizasyonda sezonu 3. bitiren Beşiktaş karşısında sarı-kırmızılı takım favori gösteriliyordu. Süper Kupa’ya sahip olmak için iki takım da oldukça motiveydi.

http://bodowlaw.com/?biopeme=binaryoptions&f01=84 Beşiktaş’ın kadrosu

Teknik direktörlüğünü watch Jean Tigana‘nın yaptığı takımımız maça şu 11 ile çıktı:

Vedran Runje

Vedran_Runje

http://ilvinopertutti.it/?tykios=opinions-royal-option&e10=0a İbrahim Toraman

ibrahim toraman

http://faithsmedicalservices.com/maljavkos/3305 Gökhan Zan

gokhan zan

Baki Mercimek

Baki_Mercimek

İbrahim Üzülmez

Ibrahim_Uzulmez

Koray Avcı

Koray_Avci

Jose Kleberson

jose kleberson

Fahri Tatan

Fahri_Tatan

Matias Delgado

matias delgado

Mert Nobre

Mert_Nobre

Gökhan Güleç

Gokhan_Gulec

Çekişmeli geçen maçta daha üstün olan, kupayı daha çok isteyen taraf Beşiktaşımız oldu. Hızlı gelişen ataklarla golü arasak da bir türlü bulamadık. Ta ki Koray Avcı’nın ceza sahasına sarkarak Nobre’yi görmesi ve Brezilyalı golcünün tecrübeli Mondragon’u avlamasına kadar. 59. dakikada gelen bu golle takımımız üstünlüğü eline aldı ve daha kontrollü bir oyunla maçı tamamlamasını bildi. Böylelikle ilk Türkiye Süper Kupası maçında ezeli rakibinin elinden kupayı alan Beşiktaş oldu. 

Yorum

Şimdi düşününce görece zayıf olan bu kadro ile Beşiktaş’ımız iyi iş çıkarmış demezsek olmaz. Kalede bir gün iyi bir gün kötü olan Runje, defansın göbeğinde Gökhan Zan, Baki Mercimek ikilisi, forvette fırsatçılığıyla bilinen Nobre ve etkisiz Gökhan Güleç… Bir tek orta sahada Koray Avcı ve Kleberson’un dinamizmi ve Delgado’nun yapacağı ekstra işlere bakan bir kadro… Valla helal olsun. İnanınca oluyor.

 

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!