Deportivo muhabiri Babel’i anlattı

Beşiktaşımızın ara transferdeki ilk hamlesi olan Ryan Babel, Deportivo La Coruna forması altında 5 aylık kısa süreçte yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine çekti.

2015-16 sezonuna Birleşik Arap Emirlikleri’nde Al Ain takımında başlayan ancak ciddi sıkıntılar yaşayan Hollandalı futbolcu, bunun ardından İspanya ile döndüğü Avrupa’da eski günlerini anımsattı. Deportivo’da eski günlerini hatırlatarak fark yaratan başarılı oyuncu, takımımızın yeni futbolcusu olarak kendini göstermeye hazırlanıyor.

Tecrübeli oyuncunun 5 aylık İspanya günlerini yakından izleyen Deportivo muhabiri Alexandre Centeno özel bir değerlendirme yaptı. Tüm detaylarıyla Ryan Babel’i anlatan Centeno, kendini yenilemiş, çok güçlü bir ismin Beşiktaş’a geldiğine dikkat çekti.

Ryan Babel’in çok formda ve moralli olduğuna vurgu yapan Alexandre Centeno, “Joselu’nun sakatlığı sonrası kadroya dahil edildi. Ancak hemen formayı kaptı. İstekli olduğunu gösterdi. Takımın oyun arzusunu ve kalitesini artırdı. 11 maçta attığı 5 gol ile de öne çıktı. La Liga’da attığı güzel gollerin yanında Deportivo’nun oyun kalitesini, taktiksel yapısını geliştirdi” ifadelerini kullandı.

Babel’in teknik becerilerine kimse itiraz edemez. Bunun yanında mental olarak kendisini hazırlamış olan ve futbolda yeniden adını anımsatmak isteyen bir oyuncu kazanan takımımız Hollanda’lı yıldızın çok fayfasını görecektir. Buna eminiz. Yeterki takıma alışsın ve sorunsuz şekilde maç temposuna girsin 🙂
Kaynak:Milliyet

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!