Beşiktaş’a karşı en çok forma giyen 10 futbolcu

Rekabet olmadan spor olmaz, rakip olmadan da rekabet… Tarih boyunca süregelen rekabette rakiplerimiz sürekli farklı 11’ler ile takımımızın bileğini bükmeye çalıştı. Kimisi sahadan gülerek ayrıldı, kimisi hayal kırıklığıyla… Bazı oyuncular ise Beşiktaşımıza karşı daha fazla forma şansı bulabildi. Özellikle diğer kulüplere göre daha fazla karşılaştığımız Fenerbahçe ve Galatasaray’da uzun yıllar forma giyen futbolcular… Beşiktaş tarihi boyunca bize karşı en fazla forma giyen futbolcuları sizler için bulduk ve listeledik:

 

10) Alparslan Eratlı – 40

alparslan-eratli
İstanbulspor ve Fenerbahçe formalarıyla rakibimiz olan Eratlı, bu 40 maçta bize karşı hiç gol atamadı.

 

9) Tugay Kerimoğlu – 41

tugay-kerimoglu
Galatasaray’da oynadığı dönemde tam 41 maça çıkan Tugay Kerimoğlu bizle oynadığı maçlarda sadece 1 kez fileleri havalandırabildi.

 

8) Erdoğan Arıca – 42

Erdoğan-Arica
Orduspor, Galatasaray, Fenerbahçe ve Sarıyer formaları giyen Arıca, bize karşı çıktığı 42 mücadelede 1 gol attı. 2012 yılında hayatını kaybeden Erdoğan Arıca’yı rahmetle anıyoruz…

 

7) Suat Kaya – 43

SUAT-KAYA
Suat Kaya, Beşiktaş karşısında çıktığı 43 mücadelede 4 kez gol sevinci yaşadı.

 

6) Cüneyt Tanman – 44

cuneyt-tanman
Galatasaray ile geçirdiği 17 sezon ve Giresunspor’da oynadığı 1 sezonda toplam 44 kez bize karşı maça çıkan Tanman, bu maçlarda 4 gol attı.

 

5) Hakan Şükür – 46

hakan-sukur
Galatasaray ile özdeşleşmiş forvet oyuncusu Hakan Şükür ile toplam karşılaştığımız 46 maçta kalemizde onun ayağından tam 13 gol gördük.

 

4) Cem Pamiroğlu – 48

cem-pamiroglu
Sarıyer ve Fenerbahçe formalarıyla bize karşı 48 kez maça çıkan Pamiroğlu, bu maçlarda sadece 1 gol attı.

 

3) Bülent Korkmaz – 51

bulent-korkmaz
Galatasaray ile 18 sezon boyunca forma giyen Bülent Korkmaz, bize rakip olduğu 51 karşılaşmada 1 defa filelerimizi havalandırdı.

 

2) Oğuz Çetin – 51

oguz-cetin
İçinde Fenerbahçe de bulunan çeşitli takımlarla bize rakip olan Oğuz Çetin, çıktığı bu 51 karşılaşmada bize tam 8 gol kaydetti.

 

1) Müjdat Yetkiner – 55

mujdat-yetkiner
Fenerbahçe formasıyla toplam 18 sezon boyunca forma giyen Yetkiner, bize karşı en çok forma giyen futbolcu oldu. Müjdat Yetkiner, bu maçlarda sadece 1 gol kaydetti.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!