Beşiktaş vs ABD

enter site Tarih 31 Mayıs 1950…

http://a4lions.ca/?iyted=come-guadagnare-con-le-opzioni&a9c=f8 Yer: Amerika Birleşik Devletleri

source site ABD All Star – Beşiktaş hazırlık maçı…

follow site Beşiktaşımız 21 mayıs -11 haziran 1950 tarihleri arasında ilk bölümü Amerika’da, ikinci bölümü ise İngiltere’de düzenlenen bir turnuvadan davet alarak turneye çıktı. Bu turne kapsamında ABD Futbol Milli Takımı da ”ABD All Star” adıyla Beşiktaşımız’a rakip olmuştur. Missouri eyaletinin St.louis kentinde, 31 Mayıs 1950 günü oynanan maçı Beşiktaşımız 5-0 kazanmıştır. Maçın gollerini Süleyman Seba, Şükrü Tosuncuk, Recep Adanır atmıştır. Bu büyük olayın önemini şuradan da anlayabiliriz, yaklaşık bir ay sonra bu ABD All Star takımı (bir oyunu hariç) aynı kadro ile 1950 dünya kupasında Abd milli futbol takımı olarak mücadele etmiş ve ingiltere’yi 1-0 yenmiştir.

go Ayrıca Beşiktaş’ın şanlı galibiyeti bununla da sınırlı kalmamıştı kıtalar arası turnesinde. New England All Star ile 1-1 berabere kalıp, New York karmasını 5-3, Chicago karmasını 5-2 ile geçerken New York All Star’ı 3-1, Philedelphia karmasını ise 7-1 ve yine ABD All Star’ı 3-1 gibi ezici bir skorla geçerken adeta Amerikalıları hezimete uğratmıştı. Turnuvadaki tek mağlubiyetini İngiliz Manchester United’dan 2-1’lik skorla alan Beşiktaşımız, turnuvayı 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak şampiyon olarak tamamlamıştır. Beşiktaşımızın kazandığı kupa ise halen müzemizde sergilenmektedir.

free omaha dating site Enteresan olan ise o dönem Beşiktaş ABD’ye gidip turnuva oynayacak maddi imkana sahipken, Türk milli takımı para yok diye aynı yıl Brezilya’daki Dünya Kupası’na gidememiştir.

dating programmes 2018 Maçtan sonra olanları ise CNN International’ın futbol editörlerinden James Montague “Why America never fell in love with soccer” yani “Amerikalılar futbolu neden sevmez” adlı bir köşe yazısında yazdı. Ama yazıda öyle ilginç bir bölüm var ki biz Türkleri yakından ilgilendiriyor.

http://www.lahdentaiteilijaseura.fi/?siftifkar=handla-bin%C3%A4ra-optioner-forum&6fc=8c Montague, ABD Milli Futbol Takımı’nın eski oyuncuları, kaptanları, yöneticileri ve taraftarıyla röportajlar yapmış. Gazetecinin, eski ABD Milli Takımı kaptanı Walter Bahr ile yaptığı söyleşide Bahr’ın, Beşiktaş ile ilgili ilginç bir anısı bulunuyor. İşte Bahr’ın açıklamaları;

http://www.techhelpnumbers.com/font/4189 “O yıllar Philadelphia Nationals takımında oynuyordum. St. Louis’de Beşiktaş ile bir maç oynadık. 2. Dünya Savaşı’ndan çıkmış ve kendimize çok güveniyorduk. Amerikalılar’ın, dünyanın en iyi askerleri ve sporcuları olduğuna yürekten inanmıştık. Fakat Beşiktaş bizi 5-0 yendi. Herkes çok büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Adeta şok olmuştuk. Asla beklemediğimiz bir sonuçtu. Öyle ki futboldan ben bile soğudum.”

warum flirten männer in einer beziehung Kafilede olan oyuncularımızdan bazıları ise turnuva dönüşü şöyle açıklamalar yapmışlardır;

enter site Kafile Reisi Sadri Usuoğlu:

see url Biz seyahate başlarken orada yapacağımız maçlardan ziyade centilmence hareket tarzını prensip ittihaz etmiştik. Bunda da muvaffak olduk.”

Hakkı Yeten:

Manchester United ile olan maçımızda oyunun heyeti umumiyesine biz hâkim olmakla beraber, kazanabileceğimiz bir maçı şanssızlıktan kaybettik.”

Şükrü:

Amerikalılar tekniğe dayalı bir oyundan ziyade enerjik bir oyun oynuyorlar. Amerika’daki Türklere gelince; hiçbiri bir baltaya sap olmamışlar.”

Çengel Hüseyin:

Amerika’da para su gibi akıyor… Kabare,kahve gibi yerler sabaha kadar açık. Sanki insanlar hiç uyumuyorlar. Amerikan kızları da fevkalade sempatik ve misafirperver.”

Kaleci Mehmet:

Amerikan kızlarıyla pek fazla arkadaşlık edemedik. Zira lisan bilmiyorduk. Gece maçları çok daha güzel oluyor, halk tiyatroya gidermiş gibi maça geliyor.”

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!