Bereket Jimnastik Kulübü Nedir?

http://ebbandflowdesigns.com/?ruioed=rencontre-jeune-fille-s%C3%A9rieuse&16d=a2 Liste1903 ekibi olarak Beşiktaş tarihi ile ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz, bu sefer sizi Beşiktaş’ımızın kuruluş yıllarına götürüyoruz. Beşiktaş’ımızın kuruluşunda kullandığı isim neydi biliyor musunuz? İşte hikayesi;

http://www.sugaredstyle.com.au/?seltork=How-to-get-money-fast-in-x-and-y&52e=d4

cheapest place to buy premarin Osmanlı’nın son dönemlerinde Beşiktaş’ta toplanan 22 kişilik genç biraraya gelip spor faaliyetleri yapmaya başlamıştı. O dönem ki gerginlik ortamında Saray’ın bu duruma sıcak bakmaması üzerine, gençler futbol oynamadıklarını sadece jimnastik yaptıklarını belirterek özel bir izin çıkartarak, 1903 yılının Mart ayında Bereket Jimnastik Kulübü’nü kurdu.

http://www.goodlight.it/?bioreresd=sistemi-per-tradare-con-opzioni-binarie&99e=69

binary options strategies moving average 50 periods 1908’de Meşrutiyet’in ilanı ile sportif faaliyetlere izin verildi. 1909 yılında Fuat Balkan dönemin sporla ilgilenen gençlerini bir çatı altında toplanıp spor yapmaya ikna edince, Ihlamur’daki evinin altındaki yeri kulüp merkezi yaptı ve ”Bereket Jimnastik Kulübü” adını ”Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü” olarak değiştirdi ve bu isimle 26 Ocak 1911’de tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu.

single kvinne

opzioni digitali da 10 Daha sonraki yıllarda Osmanlı’nın yıkılmasıyla kulüp, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ismiyle bugünkü halini aldı.

http://www.judithschlosser.ch/?ityrew=candele-giapponesi-e-optioni-binarie&0d3=ab

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!