Atiba yine, yeniden…

Alanyaspor karşısında 4-1’lik galibiyet alan Beşiktaşımız zayıf rakibi karşısında hiç zorlanmadı. Orta sahayı Atiba ve Tolgay ikilisi ile kapatırken önlerinde oynayan Oğuzhan ile ileri top taşıdı.

Takımımız adına istatistiklere baktığımızda ise Oğuzhan’ın harika bir golle ve performansla başlamasının yanında, Cenk’in de 2 gol atarak sezona başlaması dikkatleri çekti. Ama sahada yine görünmeyen bir yıldız vardı. Atiba geçtiğimiz sezonki buluştuğu topları olumlu kullanma özelliğini bu yılki ilk maçında da maksimum seviyede tuttu. Tolgay ile birlikte orta sahanın yükünü çeken oyuncu %97 isabetli pas oranı ile oynadı. Bunun yanında defansif ve ofansif anlamda da bir çok katkı verdi. Bunu attığımız ve yediğimiz penaltı gollerinde de görmek zor değil. Yediğimiz penaltı golü öncesinde Tolga’nın boşalttığı kalede çizgide bulunan oyuncu Atiba’yken attığımız penaltı golü öncesinde de kafa mücadelesindeki oyuncu yine oydu.

O zaman; takım içi huzurunu bozmayan, ayrılmak isteğinde bunu makul şekilde dile getiren, antrenmanları bırakmayan, anlaşıldığı takdirde takımı adına her şeyi ortaya koyan bu koca yürekli adama bir kez daha teşekkür edelim. İyi ki bizimlesin Atiba!!!

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!