19 Mayıs ve Beşiktaş!

site de rencontre en lien avec facebook 19 Mayıs 1919, Kurtuluş’un ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gün! Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıyor ve Milli Mücadele’yi başlatıyordu. Cumhuriyetimiz için oldukça önemli olan bugünün Beşiktaş ile ilişkisi ise sonraki yıllarda başlıyordu.

comment flirter avec une fille sur internet 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, ilk defa olarak 24 Mayıs 1935’de “Atatürk Günü” adı altında yapılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’e gençliğin beslediği sevgi ve saygıyı dile getirebilmek amacıyla bir “Atatürk Spor Günü” organize etmeye karar veren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 1935 Mayıs ayı içinde Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri ile bir toplantı düzenleyerek, bu fikri ortaya atmış ve Ulu Önderimiz Atatürk spor şölenine her üç kardeş kulübün de tam kadrolarıyla katılması için karar alınmıştır.

get link O gün müsabakalardan önce yapılan resmi geçitte, başta 100’ü aşkın sporcu kadrosuyla Beşiktaş, onu takiben Fenerbahçe ve Galatasaray’lı sporcular, bir örnek kıyafetleriyle başları dimdik, gözleri ilerde, göğüsleri kabararak sert adımlarla yürürlerken, çılgınca alkışlanmışlardır. Bu fevkalede olaydan kısa bir zamandan sonra, Türk Spor Teşkilatı ileri gelenleri, 1924’ten beri her yıl yapılmakta olan Spor Kongresi için, Ankara’da bir araya gelmişlerdi.

http://captainaugust.com/?koooas=iq-option-demo-binary&d66=99 Beşiktaş’ın kurucularından Ahmet Fetgeri Bey , ilk gün kürsüye çıkmış ve şu teklifi yapmıştı kongreye:

go to site “Muhterem Kongre üyeleri, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, uzun zamandan beri tasarlanmakta olduğu bir spor projesini, kardeş kulüpler olan Fenerbahçe ve Galatasaray ile nihayet tatbik mevkiine koymuş ve 24 Mayıs 1935 günü Kadıköy sahasında bir “Atatürk Spor Günü” düzenlemiştir. Türk spor basını ve spor kamuoyunda çok geniş yankılar uyandıran bu gençlik hareketi, gerçekte Türk Gençliği’nin Ulu Önder Atatürk’e olan sevgi ve saygısını gösterebilmesi için bir vesile olmuştur. Amacımız şudur: İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz bu “Atatürk Günü”nün tüm Türk Gençliği’ne maledilebilmesi için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı adı altında ve her yıl yapılmasını teklif ediyorum. Kabul edilmesi halinde bu karar, Beşiktaş Kulübü’nden çok, kongrenin onuru olacaktır. Saygılarımla.”

http://hardware2u.com.au/?kasas=dating-a-former-fat-guy&78b=62 Ahmet Fetgeri Bey , alkışlar arasında kürsüden indikten sonra, tasarı oylama kabul edilmiş ve Atatürk’e arz edilmiştir. Ebedi Şef, bu güzel tasarıyı tereddüt etmeden kabul etmiş ve kanunlaşması için ilgililere gerekli son emirleri de vermiştir.

http://beerbourbonbacon.com/?niokis=lesbian-singles-dating-sites&9ee=7e İşte 1935 yılının Mayıs ayı içinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından ortaya atılıp, gerçekleştirilen bu gençlik hareketi kanunlaştıktan sonra, safe dating code from tinder “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlandı. Daha sonra Atatürk’ün vefatı ile get link ”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” adıyla Cumhuriyetimiz için oldukça önemli olan bugünün kutlamaları devam etti, ediyor ve ilelebet edecek…

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek istiyorsan yorum yaz...

error: İçerik korunuyor!!!